טרנד חדש סוחף רבים בעולמות ההיי-טק וההשקעות, לא תצטרפו?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

יוזמת יכולים נותנים שמחה להביא לארץ פלטפורמה חדשה- כן GIVE.
כן GIVE, ביחד עם יוזמות נוספות כגון Founders Pledge ו Entrepreneurial giving פונות למי שרואה בהצלחה הצלחה מעבר לרווח כספי, ורוצה להצהיר כבר עכשיו שבקרות אירוע מימוש 2% מרווחיו יושקעו במטרה חברתית. גם בארץ, ה”סטארט אפ ניישן” כפי שאנחנו אוהבים לקרוא לעצמנו, מבינים שלצד ההצלחה העסקית יכולה להיות, וראוי שתהיה, גם השפעה חברתית.
למה להצטרף אלינו? במילים פשוטות- קארמה. אין דרך טובה יותר לסמן לעצמנו מהי הצלחה מאשר לסמן לעצמנו מטרה חברתית, זירה בה אנחנו נרצה לפעול בהתחלה בתרומה צנועה ובהמשך, כשנוכל ונממש עצמנו בתחום העיסקי, גם בנתינה משמעותית יותר.
חשוב לנו איזה חותם אנחנו נשאיר בעולם, מה ילדינו יראו כשיתסכלו עלינו, איזה טוב אנחנו מפיצים בסביבתנו. יעידו על כך אין ספור יזמים ויזמיות שזכו לרווחה כלכלית וניתבו אותה לא רק לעצמם אלא גם לחברה. אין סיפוק גדול מהידיעה שבזכותך ניצלו חיים, שמשפחה יצאה ממעגל העוני, שעזרת לקירוב לבבות, או נתת נקודת פתיחה טובה יותר לילדים שנולדו בפריפריה החברתית.
כפי שמעידים *שרה ולירן טנקמן, שניתבו את האקזיט שזכו לו בגיל צעיר ליזמות חברתית: “הופתענו לגלות כמה מעט השפעה הייתה לאקזיט על חיינו. ברגע הראשון יש אדרנלין מטורף ותחושה מדהימה, אבל יום אח”כ החיים חוזרים לשגרה. השינוי הכי גדול הוא שהחלומות החברתיים שלנו הם עכשיו הרבה יותר גדולים. תמיד ידענו שלהצלחה שלנו תהיה משמעות חברתית“.
אנחנו כאן בשבילך, לייעץ וללוות, בקצב שלך, וללא תמורה. נוכל לחבר אותך לבעלי ניסיון, לתת ייעוץ ראשוני לאיתור התחום שמעניין אותך, וללוות עד לשלב ההשקעה בפועל.
מה אנחנו מרווחים מזה? חברה אזרחית חזקה יותר, מגוונת יותר, עם ערבות הדדית.
כן GIVE קמה מתוך יוזמת יכולים נותנים– קבוצת משקיעות ומשקיעים חברתיים הפועלים יחד לחיזוק המגזר החברתי בישראל באמצעות עידוד בעלי יכולת להשקיע במגזר החברתי ולאפשר להם להתחיל את דרכם החברתית- פילנתרופית.
ההחלטה גדולה, הביצוע פשוט. כל מה שנדרש בשלב זה היא הצהרה חתומה.

*לירן טנקמן ושותפו מכרו את הסטארט-אפ CyActive לפייפאל תמורת 60 מילון דולר בשנת 2015. שרה טנקמן מייסדת ומנהלת את קרן בריאה.

עשוי לעניין אותך